Спочатку про головне, а саме про те, як ця технологія взагалі працює. Принцип досить простий (якщо припустити, що лазерну технологію взагалі можна називати простою): найтонший промінь, керований комп'ютером, шаблоном випалює зображення в матеріалі на задану глибину. Або, налаштований на меншу температуру, здійснює лише глибоку термічну обробку, внаслідок чого поверхня змінює колір. Тобто участь людини в процесі обмежується лише підготовчим етапом: створити або вибрати шаблон, правильно вибрати матеріал і правильно налаштувати параметри апарата. Після цього залишається лише спостерігати за тим, як працює техніка та сподіватися, що все було враховано та розраховано без помилок.
Окремо варто сказати про те, що є сферою застосування цієї технології. Тут усі роботи можна умовно поділити на дві категорії: ділові замовлення та декоративні. Щоправда, такий поділ не скасовує краси виконання перших і важливості других. До ділових замовлень можна віднести нанесення маркувань, міток, підписів, номерів, літер та цифр на ноутбуки та мобільні телефони , а також виготовлення різного роду табличок, шильдиків, бейджів тощо. Мабуть, сюди ж варто віднести і виготовлення різних дипломів, листів подяки та інших нагородних сувенірів, які, до речі, виконані зі скла або металу виглядають дуже дорого й переконливо.
До декоративних сувенірів , які піддаються обробці лазером, можна віднести найрізноманітніші бізнес подарунки, промо товари, приватні презенти та прикраси. Розписати всі варіанти можливого застосування лазерного гравіювання для прикраси просто неможливо, але серед найпопулярніших предметів для цього можна назвати запальнички, ноутбуки, дорогі ручки та ножі, брелоки та картини на склі або дзеркалі, кільця та інші прикраси. Втім, тут справді, простір обмежений лише фантазією, тому що будь-яка рівна поверхня може бути використана як полотно для самовираження. Отже, можна дати свободу уяві та придумати, як зробити подарунок незабутнім, а вже втілити це у життя – справа спеціально для цього створеної техніки.
П. Ютяєв