Для об'ємної обробки каменю використовуються контактні технології, що базуються на механічному видаленні зайвої породи, відсікаючи зайве. У площинній художній обробці каменю при нанесенні тексту та зображення у ритуальному та художньому промислі використовуються як контактні, так і безконтактні методи обробки. Безконтактний спосіб обробки каменю прийшов із розвитком лазерних технологій. Застосування лазерних верстатів робить гравіювання на камені простішим і технологічнішим. Час на обробку матеріалу скорочується у кілька разів. Сам собою процес може обслуговувати одна людина, що робить виробничий процес простим і легко контрольованим. Людський чинник практично відсутній при процесі виконання роботи.
У процесі лазерного гравіювання каменю відбувається видалення верхнього шару каменю на невелику глибину трохи більше 0,3 мм. Для більшої глибини можна збільшити кількість проходів. Товщина променя не перевищує 0,01 мм. За рахунок використання числового програмного управління (ЧПУ) зображення виходить максимально точним та реалістичним.
Застосування лазерного обладнання для обробки каменю відкриває нові можливості при збереженні старих традицій. При цьому обладнання універсальне у використанні. Майже всі породи каменю піддаються обробці, при цьому результат обробки кожної породи каменю різний.
Лазерне обладнання активно використовується в ритуальному бізнесі та декоруванні граніту, мармуру. Це одні з найпоширеніших і найдоступніших порід каменю.
Візуально результат лазерного гравіювання каменю по породах каменю може відрізнятися, наприклад, на мармурі це контрастне зображення в тонах масиву, на граніті це переливчасті переходи через неоднорідність матеріалу і т.д.
Файл для лазерного гравіювання може бути як растровий, так і векторний.